Płyty poliwęglanowe

Poliwęglan jest jednym z najpopularniejszych współcześnie stosowanych tworzyw sztucznych w budownictwie. Jest on znakomitym tworzywem, z którego można wykonać zadaszenia i daszki, małych przydomowych wiat i altan, jak również znajduje on zastosowanie w dużych obiektach.

Poliwęglan komorowy nazywany bardzo często kanalikowym charakteryzuje się wysoką przejrzystością. Jego przepuszczalność światła jest zbliżona do przepuszczalności szkła. W odróżnieniu od szkła jest lekki, posiada większą sztywność oraz lepsze od szkła parametry termoizolacyjne. Jednym z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę podczas projektowania budynku jest jego energooszczędność, dlatego istotną cechą płyt poliwęglanowych komorowych jest jego współczynnik przenikania ciepła wynoszący 0,9w/m2/k.

Wśród zalet płyt poliwęglanowych warto wymienić jego wysoką odporność na uderzenia, oraz niską podatność na czynniki atmosferyczne. Łatwość obróbki (możliwa narzędziami typowymi dla obróbki drewna), oraz możliwość gięcia na zimno czyni go wyjątkowo uniwersalnym materiałem stosowanym w budownictwie. Wysokie parametry płyt poliwęglanowych są niejednokrotnie potwierdzone wieloletnią gwarancja jaką udzielają producenci tego materiału.

Montaż płyt poliwęglanowych zdecydowanie ułatwia szeroka gama profili wykonanych np. z aluminium, oraz wszelkiego rodzaju taśmy, podkładki i inne akcesoria poprawiające estetykę montażu. Wysoki poziom estetyki jest szczególnie istotny w projektach nowoczesnych, gdzie jakość materiału współgra z precyzyjnym dopasowaniem elementów i nowoczesnym wzornictwem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>