Płyty faliste z tworzyw sztucznych

Płyty faliste i ich zastosowanie w budownictwie

Płyty faliste najczęściej stosowane są w budownictwie jako pokrycia dachowe. Należą one do grupy tzw termoplastów, a więc tworzyw termoplastycznych. Termoplasty to lekkie tworzywa sztuczne, które w wyniku działania temperatury stają się płynne przez co można nadać im dowolny nawet bardzo skomplikowany kształt. Proces technologiczny w którym przetwarzane są tworzywa termoplastyczne polega na tłoczeniu lub iniekcji, a następnie szybkim schłodzeniu obrabianego tworzywa przez co następuje utrwalenie uzyskanego kształtu. W następnej części przedstawimy wam płyty faliste stosowane w budownictwie.

 

 

płyty faliste jako pokrycia dachowe

Dzięki swoim właściwościom płyty faliste znajdują szerokie zastosowanie

Płyty faliste wykonane są z PVC (utwardzony polichlorek winylu). Jest to tworzywo sztuczne o  bardzo wysokiej przejrzystości, a zarazem stabilne i bardzo elastyczne. Jest odporny na wpływy czynników atmosferycznych, promieniowanie UV i procesy starzenia się. Potwierdzona jest również jego odporność na spaliny przemysłowe i agresywny klimat morski.

Płyty profilowane wykonane z PVC, poliestru i akrylu, są materiałami po które chętnie sięgają architekci i dekoratorzy wnętrz. Łatwo  jest dostrzec ich popularność wśród takich realizacji jak obudowy balkonów, jako stabilne i przejrzyste elementy dachu, na dziedzińcach wewnętrznych do krycia werand. Bardzo wygodnym i uzasadnionym jest stosowanie płyt falistych  jako  osłony ścienne do cieplarni, do budowy jasnych garaży, pawilonów, pergoli i wielu, wielu innych. Płyty faliste z utwardzonego polichlorku winylu (PCV) nadają się szczególnie do zadaszeń z wysokimi wymaganiami dotyczącymi przepuszczalności światła czystej widoczności.

Zadaszenie z płyt poliwęglanowych
Zadaszenie z płyt poliwęglanowych
 

 

 

 

Sprawdź jak jeszcze można zastosować płyty profilowane ...więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>